byt Bjornsonova

Projekt: 
projekt interiéru
Miesto: 
Bratislava, Slovakia
Dátum: 
október 2013 - september 2014
Autori: 
Soňa Pohlová, Tomáš Žáček
Fotografie: 
Tomáš Manina
Fáza projektu: 
realizované
Popis: 

Stav bytu bol pôvodný ešte z roku, keď sa do novopostavenej povojnovej budovy nasťahovali prví majitelia. Nový majiteľ však potreboval celkovú zmenu – či už elektrické rozvody, podlahy, povrchy stien a stropov, nábytok a najmä nevyhovujúcu dispozíciu. Tá bola pôvodne definovaná dlhou chodbou, z ktorej boli prístupné všetky izby. Klient si prial jeden obytný veľko -priestor ale stále zachovať jednu spálňu. Riešenie bolo radikálne, len spálňa si ponechala svoje miesto a rozmery, ostatné miestnosti boli buď premiestnené alebo mali zmenený pôdorysný tvar. Hygiena ostala ako samostatné wc a kúpelňa, ktorá sa však výrazne zväčšila. Vďaka eliminácii chodby sme naviac získali pracovný kút s knižnicou a hojdacou sieťou pre relax. Vstup do spálne je schovaný v obklade obývačkovej steny. Čo sa týka materiálového prevedenia , boli odhalené unikátne povrchy konštrukcií. Vrúbkovaný strop a stena z pálenej tehly boli očistené od pôvodnej omietky a natreté na bielo. Nové priestorové usporiadanie v dennej časti je definované vloženými nábytkovými kusmi, na lepšie rozlíšenie, čo je nové a čo staré.
Väčšina nábytkov bola vyrábaná na mieru, materiál je OSB doska potiahnutá vrstvou laminátu.
Obklad z toho istého materiálu vytvára na stenách dynamické šikmé línie, podporené LED nasvietením, ktoré zároveň zvýrazňuje štruktúru stien.
Dizajn nábytku a šikmých línií je podporené antracitovými hranami, k tomuto je doladený aj dizajn ostatných kusov nábytku.
Celá rekonštrukcia bola zrealizovaná za veľmi malý budget, čo bola jedna z podmienok klienta.

back to top